مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

کیفرخواست پرونده شهادت حاج قاسم صادر شد

تبلیغات بنری
به گزارش سایت جهان نیوز به نقل از تسنیم، علی القاسمهر: رئیس کل دادگستری استان تهران در جمع مسئولان قضایی به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار داشت: پرونده مربوط به شهادت حاج قاسم سلیمانی و یارانش پس از جمع آوری بیش از 12 هزار صفحه سند و صدور مجموعاً 164 صفحه. علیه 73 مقام آمریکایی کیفرخواست صادر شد و وی به دادگاه کیفری یک تهران ارجاع و … ارسال به جلسه; همه متهمان این پرونده که همگی از دولتمردان و مقامات نظامی آمریکا هستند، به طور رسمی به وکلای مدافع خود اطلاع داده شدند. دادگاه عمومی این متهمان ماه آینده برگزار می شود.

وی همچنین گفت: به منظور حفظ حقوق عمومی ملت ایران در برابر اقدامات توهین آمیز آمریکا و متحدانش، برای اولین بار شکایت های مهمی علیه دولت آمریکا و برخی از دولت های همپیمانش در موضوعات مرتبط با آن اقامه شده است. مواد مادی و نظامی خسارات معنوی ناشی از جنایات آمریکا در یکی از شعب دادگاه های حقوقی تهران که به همین منظور تشکیل شده بود تشکیل شد.

وی افزود: در پرونده مربوط به موضوع بیماری پروانه ای، دادگاه پس از بررسی عواقب زیانبار اقدامات غیرقانونی و غیرمنصفانه آمریکا علیه کودکان گرانقدر مبتلا به بیماری پروانه ای که در برخی موارد منجر به فوت آنها شده بود، تصمیم گرفت. این عزیزان با پرداخت 5 میلیون دلار خسارت مادی به هر شاکی و همچنین 5 میلیارد و 310 میلیون دلار خسارت معنوی، علیه دولت آمریکا و رهبران آن حکم صادر کردند.

وی افزود: و همچنین در مورد شهدا و جانباختگان عملیات تروریستی گروهک اهوازی که در 31 شهریور 1396 در جریان رژه نیروهای مسلح در اهواز رخ داد و منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی شد. از مردم. از هموطنانمان، دادگاه به عنوان حامی حقوق عمومی مردم شریف ایران طی حکمی مستدل و مستند، دولت آمریکا و سران آن را به پرداخت 30 میلیون دلار به هر شاکی (مجموعاً 960 میلیون دلار) به متوفی و ​​پرداخت 20 میلیون دلار محکوم کرد. به هر یک از شاکیان محکوم شده به متوفی (مجموعاً 64 میلیون دلار) خسارت مادی و معنوی و نیز یک میلیارد و 280 میلیون دلار خسارت جزایی

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: یکی از موضوعات مهم کنونی در حوزه حقوق عمومی، مقوله ارزهای رمزنگاری شده و فعالیت های اقتصادی در این حوزه است. در نتیجه عدم آگاهی کامل، دانش و اشراف قشر وسیعی از جامعه و همچنین استثمار فرصت طلبان، تعداد زیادی از شهروندان عزیز مورد کلاهبرداری از اموال و سرمایه خود قرار گرفته و یا در معرض خطر قرار گرفته اند. به عنوان مثال در پرونده موسوم به کینگ مانی حدود 51 هزار شاکی که مال خود را از دست داده اند وجود دارد که در این زمینه دستگاه قضایی استان تهران در راستای شناسایی متهمان، تشریفات قانونی و صدور حکم فعالیت های گسترده ای را انجام داده است. قضاوت و همچنین در زمینه پیگیری برای افزایش آگاهی عمومی و ایجاد سازوکارهای قانونی.

القاصی افزود: همچنین در راستای حمایت از تولید و ادامه بکارگیری کارگران در استان تهران، 51 واحد تولیدی ورشکسته با مجموع 5 هزار و 596 کارگر آزاد و کارگران این واحدهای تولیدی به کار بازگشتند.

تبلیغات بنری

jahannews به نقل از یستا

About The Author