مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

کلاهبردار بورس بین الملل به کشور مسترد شد

تبلیغات بنری
به گزارش سایت جهان نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، سردار مجید کریمی رئیس پلیس دیده بان بین الملل گفت: بر اساس اعلام مقام قضائی با جلب اعتماد شاکی یک متهم به کلاهبرداری دستگیر شد. در حوزه ارز دیجیتال که پس از اقدام جنایتکارانه خود از کشور گریخت.

فرمانده پلیس بین الملل فراغه گفت: پس از تحقیقات مشخص شد متهم به یکی از کشورهای منطقه متواری شده و موضوع شناسایی، دستگیری و استرداد وی در دستور کار ماموران پلیس بین الملل جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت. . رهبری پلیس

وی ضمن تشریح این خبر ضمن هشدار به شهروندان از اعتماد به کلاهبرداران به ویژه در حوزه ارزهای رمزنگاری شده، افزود: این متهم اخیرا خود را در زمینه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و بورس جهانی به شاکی معرفی کرده و می تواند اعتماد شاکی را جلب کند. به آرامی و پس از آن با هدف سرمایه گذاری شاکی در بورس جهانی، نرم افزار مربوطه را روی تلفن همراه و لپ تاپ خود نصب کرد، اما در حین نصب این نرم افزارها به رمز عبور و شماره حساب شاکی دسترسی پیدا کرد. در فرصت مناسب به مبلغ 40 میلیارد ریال حساب شاکی را تخلیه کرد.

سردار کریمی خاطرنشان کرد: همزمان با تشریفات بین المللی برای ردیابی متهم در کشورهای احتمالی که به آنها سفر می کند، اخطار قرمز صادر شده به مراجع ذیربط محلی نیز به صورت ویژه در کشورهای منطقه منعکس و شناسایی شد و در نهایت متهم که در یکی از کشورهای همسایه حضور داشت شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس بین‌الملل فرجه با اشاره به تلاش‌های مستمر این پلیس گفت: با هماهنگی اینترپل تهران و اینترپل در کشور مورد نظر، وی از مرز بین‌المللی فرودگاه امام خمینی (ره) و برای ادامه مراحل به کشور بازگردانده شد. ، پرونده به مراجع قضایی ارجاع شد.

تبلیغات بنری

jahannews به نقل از یستا

About The Author