مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

چرا اصلاح طلبان بعد از انتخابات سریعا به سراغ زاکانی و شهرداری رفتند؟

تبلیغات بنری
گروه سیاسی یستا: جمعی از اصلاح طلبان مستقر در روزنامه سازندگی با انتشار کمپینی دروغین در فضای مجازی مدعی شدند که مردم می خواهند شهردار تهران را برکنار کنند! تعداد امضاکنندگان این کمپین متناقض است و این رسانه ها آن را از 85000 تا 155000 گزارش کرده اند.

در این مورد چند نکته وجود دارد:

یکی: این هماهنگی رسانه ای اصلاح طلب در عنوان و خبر، قبل از سریال برجسته سازی اخبار نادرست، بیشتر شبیه به صنعت خبر است تا افکار عمومی را برای عملیات تخریبی علیه شهرداری تهران در آینده نزدیک آماده کند.

دو: کمتر از یک هفته از انتخاب پاستور کاندیدای اصلاح طلبان می گذرد و آقای پزشکیان هنوز ریاست جمهوری را بر عهده نگرفته است، اما حامیان وی در تلاش برای تصاحب سایر کرسی های خارج از دولت هستند. از این منظر باید بنشینیم و ببینیم صدها کرسی مهم در دولت چگونه تخصیص می یابد.

سه: شاید گروهی از اصلاح طلبان به نادرستی معتقد بودند که انتخابات 1403 شکاف عمیقی در جبهه انقلاب ایجاد کرده و دلیل پیروزی آنها نیز همین بوده است. لذا فعالانه به دنبال تصاحب سایر ارکان قدرت قبل از رفع این شکاف هستند!

چهار: اگر امضای اینترنتی ضامن عزل و تحلیف اصلاح طلبان است، پس فردا می توانید کمپین استیضاح راه بیندازید و برای هر مسئول دیگری امضا جمع کنید.

پنج: اینکه اصلاح طلبان حملات خود را از زاکانی به جبهه انقلاب آغاز کردند نه فقط کینه توزانه، بلکه حساب شده و هدفمند بود. اصلاح طلبان به خوبی از کارنامه و برنامه زاکانی آگاه هستند و به همین دلیل به شدت نگران هستند که تلاش های سه ساله او در سال چهارم به ثمر برسد. بنابراین قبل از اینکه نشانه های رشد و پیشرفت در تهران نمایان شود، سعی در حذف او دارند.

شش: زاکانی در دو انتخابات ریاست جمهوری به عنوان چالشی جدی برای جریان اصلاحات مطرح شد و تاثیرگذارترین چهره در ریزش آرا در این طیف سیاسی بود. بنابراین اصلاح طلبان با ترور شخصیت زاکانی و خواستار برکناری وی، دست به پروژه حذف سیاسی وی زدند تا در رویدادهای سیاسی پیش رو از شر او خلاص شوند.

تبلیغات بنری

jahannews به نقل از یستا

About The Author