مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

پزشک سابق کاخ سفید: بایدن باید تست مخدر بدهد!

تبلیغات بنری
به گزارش سایت جهان نیوز به نقل از ایسنا، دکتر رانی جکسون، پزشک سابق کاخ سفید که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ و دوره دوم ریاست جمهوری باراک اوباما، پزشک کاخ سفید بود، گفت که دلایلی برای این کار دارد. بر این باورند که تمایل جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، برای تقویت متانت خود در اولین مناظره ریاست جمهوری در روز پنجشنبه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: بنابراین بایدن باید معاینه شود تا مطمئن شود که برای سرپوش گذاشتن بر مشکلات سلامتی خود از دارو استفاده نمی کند.

رونی جکسون که اکنون نماینده جمهوری خواه کنگره از تگزاس است، گفت که قبل از سخنرانی ماه مارس بایدن به مصرف مواد مخدر مشکوک است.

وی در گفتگو با فاکس نیوز افزود: به عنوان یک پزشک سابق کاخ سفید، واقعا شرم آور است که باید این کار را انجام دهیم، اما بر اساس آنچه در حال رخ دادن است، ما چاره دیگری نداریم. از طرف میلیون‌ها آمریکایی که اکنون نگران هستند، از او می‌خواهم که آزمایش‌هایی را قبل و بعد از این بحث انجام دهد، به‌ویژه اینکه ما باید به دنبال داروهای تقویت‌کننده عملکرد باشیم.

جو بایدن (81 ساله) مسن ترین رئیس جمهور تاریخ ایالات متحده است و در صورت پیروزی مجدد در انتخابات در نوامبر، در پایان دوره دوم ریاست جمهوری خود به 86 سالگی می رسد. معاون وی، دونالد ترامپ، و دیگر جمهوری خواهان بارها گاف های لفظی، تلو تلو خوردن ها و شیطنت های مکرر بایدن را به سخره گرفته اند.

نظرسنجی نیویورک تایمز که در ماه آوریل منتشر شد، نشان داد که 72 درصد از رای دهندگان آمریکایی، از جمله بیش از نیمی از دموکرات ها، معتقدند بایدن برای اینکه یک رئیس جمهور کارآمد باشد، پیرتر از آن است.

جکسون نامه‌های مکرری به کاخ سفید ارسال کرد و از رئیس‌جمهور درخواست کرد که برای اثبات آمادگی ذهنی‌اش برای این شغل، تست شناختی بدهد. وی گفت که بایدن و کارکنانش تاکنون این خواسته ها را نادیده گرفته اند. این نماینده کنگره در سال 2019 چنین آزمایشی را برای ترامپ انجام داد و رئیس جمهور وقت این آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشت.

بنا بر گزارش ها، بایدن یک هفته تمام را در مقر ریاست جمهوری در کمپ دیوید، مریلند سپری کرده و برای مناظره آماده می شود.

جکسون گفت که معتقد است یکی از دلایل غیبت طولانی رئیس جمهور از کاخ سفید این است که دستیارانش بتوانند دوز دارویی را که در شب مناظره مصرف می کند کنترل کنند.

کمپین بایدن استفاده رئیس جمهور از هرگونه مواد مخدر را رد کرد و اتهامات ترامپ را یک ادعای عجیب خواند. در یک گردهمایی سیاسی روز شنبه در فیلادلفیا، ترامپ به شوخی گفت که بایدن در کمپ دیوید بخوابد تا در طول مناظره استراحت کند.

تبلیغات بنری

jahannews به نقل از یستا

About The Author