مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

پرونده ایران با شکست مقابل آلمان بسته شد

تبلیغات بنری
به گزارش جهان نیوز به نقل از تسنیم، روز پایانی مرحله گروهی لیگ ملت های والیبال 2024 با دیدار تیم های ملی ایران و آلمان در شهر پاسای فیلیپین آغاز شد و با برتری آلمان به پایان رسید. شرایط دو تیم کاملا متفاوت بود. آلمان دارنده سهمیه المپیک با ذهنیتی آرام و بدون هیچ فشاری برای آماده سازی در لیگ ملی فوتبال حاضر شد اما پیروزی ایران در دیدار پایانی می تواند فشار کلی فدراسیون و تیم ملی را تا حد زیادی کاهش دهد.

در ست اول مسابقه با برتری جزئی برای آلمانی ها آغاز شد اما با دو دفاع متوالی در دروازه، امتیاز 17 به تساوی رسید. شیوه بازی تیم ایران از این لحظه به بعد تغییر کرد و اشتباهات مکرری را مرتکب شد تا اینکه امتیازات تعیین کننده این گروه به آلمان رسید. شاکردان وینیارسکی با 8 خطا در ست اول 25 بر 20 پیروز شد که باعث شد بازیکنان ایران امتیاز بگیرند و خط دفاع را بهتر کنند.

غیبت جورجی گروسر، پاس قوی ژرمن ها در این دیدار باعث شد تا قدرت حمله آنها اندکی کاهش یابد. عملکرد درخشان بازیکنان ایران در دفاع در روز دور رفت، شاگردان پیمان اکبری را 11 بر 8 پیش انداخت و سرمربی آلمانی تیمش را به استراحت برد. تصمیم داور در یکی از صحنه های بازی تیم ایران را خراب کرد و دو خطای متوالی منجر به تساوی امتیاز 16 شد. در ست دوم بازی در امتیاز 22 مساوی شد اما باز هم آلمانی ها استراتژیک تری در کسب امتیازات تعیین کننده عمل کردند و 25 بر 23 پیروز شدند. مصدومیت طاهر وادی، پاس اول تیم ایران نیز بر این گروه تاثیری نداشت.

در گروه سوم بازیکنان ایران نشان دادند که میل زیادی برای برد دارند اما اشتباهات فردی و حملات موثر حریف اجازه پیروزی را به آنها نداد. در این گروه امتیاز مسابقات به 18 امتیاز رسید اما به نظر می رسد حد امتیاز و میل بازیکنان ایران به پیروزی در این سطح بوده است. تیم ملی ایران در گروه سوم با نتیجه 25 بر 20 شکست خورد و در آخرین بازی خود در لیگ ملت های 2024 با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد.

تیم ملی والیبال ایران لیگ ملت‌های 2024 را با 2 برد و 10 باخت و 14 برد و 34 باخت به پایان رساند. حضور تیم ملی ایران در لیگ ملت های 2025 با توجه به افزایش تعداد تیم ها از 16 به 18 تضمینی است اما کسب چنین نتایجی در سال آینده وداع تلخی با سطح اول والیبال جهان خواهد بود.

تبلیغات بنری

jahannews به نقل از یستا

About The Author