مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

ویندوز 11 دسترسی به نوتیفیکیشن‌های گوشی‌های اندرویدی را آسان‌تر می‌کند

تبلیغات بنری

در حالی که مایکروسافت با قطع پروژه زیرسیستم اندروید برای ویندوز، اجرای برنامه های موبایل را برای کاربران خود دشوار کرده است، اما همچنان به بهبود ادغام دستگاه های اندروید و سیستم عامل خود ادامه می دهد. این شرکت اخیراً این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که با استفاده از برنامه «Phone Link» فایل‌ها را مستقیماً از یک دستگاه ویندوزی به تلفن اندرویدی خود ارسال کنند. اکنون مایکروسافت از ویژگی جدیدی رونمایی کرده است که دسترسی به گوشی های اندرویدی را در ویندوز 11 آسان می کند.

به گزارش وب سایت رسمی مایکروسافت، این شرکت ارائه ویژگی جدیدی را در کانال بتا برای کاربران ویندوز آغاز کرده است که بخش های مختلف دستگاه های اندرویدی را مستقیماً به منوی استارت ویندوز 11 می آورد. سیستم اندروید از طریق نوار کناری منوی استارت جدید در رایانه شخصی یا لپ تاپ ویندوزی شما.

کاری که این ویژگی در ویندوز 11 انجام می دهد

این نوار در کنار منوی استارت ویندوز نمایش داده می شود. در نوار کناری، می‌توانید پیش‌نمایش، وضعیت باتری و اتصال گوشی خود را در بالا مشاهده کنید. در پایین نوار، می‌توانید پیام‌ها، تماس‌ها و عکس‌ها را مستقیماً از منوی Start مدیریت کنید. علاوه بر این، با این ویژگی می توانید برنامه ها و فعالیت های مختلف را مستقیماً از جایی که آنها را در گوشی خود جا گذاشته اید دنبال کنید. به عنوان مثال، با برنامه های پشتیبانی شده، می توانید به تایپ و ارسال پیامک در لپ تاپ ویندوزی خود ادامه دهید.

بدیهی است که این ویژگی بسیار مفید است. تنها مشکل کمبود اطلاعات در مورد زمان انتشار برای عموم مردم در ویندوز 11 است. این ویژگی در حال حاضر فقط برای کاربران Windows 11 Insider Preview Build 22635.3790 و بالاتر در دسترس است و به برنامه Phone Link نسخه 1.24052.124.0 یا بالاتر نیاز دارد. . البته با وجود برآورده شدن این الزامات، به نظر می رسد مایکروسافت قصد دارد به تدریج این ویژگی را به عنوان یک به روز رسانی سمت سرور ارائه دهد.

هنگامی که این ویژگی در دسترس است، می توانید با رفتن به تنظیمات > شخصی سازی > شروع به کار آن را فعال کنید. یکی دیگر از قابلیت های جدید Phone Link استفاده از دوربین گوشی اندرویدی به جای وب کم است که احتمالا یکی از ویژگی های مورد علاقه کاربران خواهد بود. این قابلیت احتمالاً بعداً با رایانه های شخصی Copilot Plus مبتنی بر اسنپدراگون در دسترس خواهد بود

تبلیغات بنری

parseek به نقل از یستا

About The Author