مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

واکنش ایران به بخشی از بیانیه سران ناتو

تبلیغات بنری
به گزارش پایگاه خبری «یستا»، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بخشی از بیانیه نشست سران ناتو امروز (پنجشنبه) در واشنگتن گفت: جمهوری اسلامی ایران در بیانیه پایانی ناتو خواستار برگزاری نشست سران ناتو در واشنگتن است. کمک های نظامی ایران جنگ روسیه در اوکراین را غیر شروع کننده می داند و اهداف سیاسی دارد.

نشست سه روزه سران کشورهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بامداد پنجشنبه با صدور بیانیه ای در واشنگتن به پایان رسید.

در این جلسه ادعاهای بی اساس درباره کمک نظامی ایران به روسیه در جنگ اوکراین مطرح شد. رهبران ناتو در این بیانیه اعلام کردند که ایران و کره شمالی را به دلیل حمایت نظامی مستقیم از روسیه به آتش زدن جنگ روسیه علیه اوکراین متهم می کنند.
الکنانی افزود: متأسفانه آنچه در اوکراین شاهد آن هستیم نتیجه سیاست ها و اقدامات تحریک آمیز ناتو است که بر روی آمریکا متمرکز شده و همچنان ادامه دارد.

ما هرگز در طول درگیری در اوکراین هواپیماهای بدون سرنشین در اختیار روسیه قرار ندادیم

سخنگوی دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: همانطور که بارها اعلام کرده‌ایم، هرگونه تلاش برای پیوند دادن جنگ اوکراین به همکاری‌های دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و روسیه، اقدامی تنها با انگیزه‌های سیاسی مغرضانه و با هدف مشروعیت‌بخشی است. مداخله و ادامه کمک های تسلیحاتی غرب به اوکراین صورت می گیرد

الکنانی تصریح کرد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش برای ایفای نقش سازنده و باثبات در برقراری امنیت پایدار در منطقه و جهان بوده است و هرگز در مناقشه اوکراین هواپیماهای بدون سرنشین در اختیار روسیه قرار نداده است. مستقر تأیید می کند که او همچنان بر راه حل سیاسی این بحران و برقراری صلح متمرکز است.

جمهوری اسلامی ایران بارها ادعاهای مربوط به کمک نظامی به روسیه در جنگ اوکراین را رد کرده است.

تبلیغات بنری

jahannews به نقل از یستا

About The Author