مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

هوش مصنوعی در آیفون‌ها رایگان نخواهد بود

تبلیغات بنری

اپل برنامه های خود را برای هوش مصنوعی در WWDC 2024 ارائه کرد که با عرضه سری آیفون 16 در دسترس خواهد بود.

به گزارش ایتنا، این غول فناوری اعلام کرد که برای استفاده از ویژگی های فناوری هوشمند اپل باید یک مدل آیفون 16 پرو یا بالاتر داشته باشید و اکثر کاربران این موضوع را به عنوان اعلام رایگان در دسترس بودن ویژگی ها دانستند.

مدل ماهانه پولی
قبل از اینکه ویژگی‌های هوش مصنوعی به دستگاه‌ها راه پیدا کنند، یک گزارش جدید نشان می‌دهد که اپل ممکن است مدل‌های اشتراک متفاوتی را به مشتریان ارائه دهد.

شاید اپل قصد دارد چیزی مانند «Apple Intelligence Plus» را با ویژگی‌های اضافی راه‌اندازی کند که کاربران برای استفاده از آن هزینه ماهانه پرداخت می‌کنند.چیپست سری A از این فناوری هوش مصنوعی برای دوام و ایمن نگه داشتن این ویژگی ها استفاده می کند.

اپل معتقد است که ارتقای آیفون به عنوان دروازه ای برای جذب افراد بیشتر به دنیای هوش مصنوعی و در نتیجه کسب درآمد بیشتر عمل می کند.

با این حال، غول فناوری می‌داند که کاربران هر سال نسخه جدیدی از آیفون نمی‌خرند، بنابراین بهترین راه برای حفظ سود، راه‌اندازی یک مدل ماهانه ممتاز مانند Apple TV+ و Apple Music است که کاربر برای آن هزینه پرداخت می‌کند.

این خدمات پولی اپل را وسوسه می‌کند تا به نوآوری‌ها و افزودن لایه‌های جدیدی از ویژگی‌ها ادامه دهد که رقبا را سرپا نگه می‌دارد و کاربران را تشویق به پرداخت هزینه اشتراک می‌کند.

اگر پرداخت نکنیم چه؟
علی‌رغم این گزارش‌ها، اپل همچنان تأیید می‌کند که ویژگی‌های استاندارد هوش مصنوعی به‌صورت رایگان برای کسانی که از دستگاه‌های سازگار استفاده می‌کنند در دسترس خواهد بود، اما به هیچ قابلیت اضافی اشاره نکرده است.

شایان ذکر است که تنها آیفون های جدید در زمان عرضه از Apple Intelligence پشتیبانی می کنند.

ویژگی‌های هوش مصنوعی را می‌توان به دستگاه‌های قدیمی با استفاده از Private Cloud Compute، سرورهای ابری این شرکت برای اجرای محاسبات هوش مصنوعی، که در WWDC امسال نیز اعلام شد، گسترش داد.

شایان ذکر است که اپل تنها شرکتی نیست که ممکن است یک مدل پولی را برای ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی در نظر بگیرد.

چاپ ظریف در وب سایت Galaxy AI سامسونگ نشان می دهد که این ویژگی ها تا پایان سال 2025 “رایگان” در دسترس خواهند بود و نسخه پولی احتمالی در آینده را پیشنهاد می کند.

با این وجود، انتظار می رود در ماه های آینده اطلاعات بیشتری در مورد ویژگی های جدید هوش مصنوعی اپل، سامسونگ و گوگل درز کند.

تبلیغات بنری

parseek به نقل از یستا

About The Author