مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

زمان محاکمه نتانیاهو مشخص شد

تبلیغات بنری
به گزارش سایت جهان نیوز ، دستگاه قضایی این رژیم روز دوم دسامبر (21 آذر) را به عنوان تاریخ محاکمه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم تعیین کرده است.

دادگاه رژیم صهیونیستی نتانیاهو را موظف کرد در این تاریخ در برابر دادگاه حاضر شود و از خود دفاع کند.

در 17 ژوئیه، دادستان کل رژیم صهیونیستی درخواست وکیل نتانیاهو برای به تعویق انداختن محاکمه او تا مارس سال آینده (اسفند تا فروردین) را رد کرد.

دادستان کل رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نتانیاهو نوامبر آینده برای شرکت در جلسه بعدی محاکمه خود در دادگاه حاضر می شود.

قرار بود جلسه بعدی محاکمه نتانیاهو 18 تیرماه برگزار شود اما به درخواست وکیل وی و شرایط جنگ در سرزمین های اشغالی این جلسه به آبان ماه موکول شد.

وکیل نتانیاهو به دلیل دخالت نخست وزیر در پرونده های مربوط به جنگ با نوار غزه، درخواست کرد که جلسه بعدی محاکمه او چند ماه به تعویق بیفتد.

به گزارش این خبرگزاری، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل پرونده های فساد تحت فشار شدید سیستم قضایی این رژیم قرار دارد. بسیاری از کارشناسان دلیل عدم موافقت با آتش بس در غزه را اجتناب از پیگرد قانونی دانستند.

کمیته تحقیقات کابینه درباره فساد در زمینه خرید زیردریایی از آلمان در اوایل ماه جاری با صدور نامه ای هشداری به پنج مقام این رژیم از جمله نتانیاهو نسبت به اتهام آنها در این پرونده هشدار داد.

کمیته فوق، رویه‌های خرید زیردریایی از آلمان را بین سال‌های 2009 تا 2016 که مصادف با ریاست جمهوری نتانیاهو بر دولت بود، بر خلاف قوانین موجود ارزیابی کرد.

پرونده فساد در زمینه خرید زیردریایی تنها پرونده فساد علیه نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس نیست و نتانیاهو در پرونده موسوم به «1000» متهم به دریافت حدود 300 هزار دلار رشوه به عنوان هدیه از یهودیان است. سرمایه داران بر اساس این پرونده، وی به کلاهبرداری، فریب و خیانت در امانت متهم شده است.

در پرونده «2000»، نتانیاهو متهم است که با ارنون موزز، صاحب امتیاز روزنامه معروف «یدیعوت آحارونوت» برای انتشار گزارش ها، اخبار مثبت و فعالیت های خود در این روزنامه و روزنامه خصوصی «اسرائیل هوم» درگیر شده است. رقیب Yedioth Ahronoth تحت فشار دولت قرار خواهد گرفت.

اما به نوشته روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» بحث برانگیزترین موضوع برای نتانیاهو موضوع «3000» است که به خرید سه زیردریایی از آلمان مربوط می شود و در سال 2015 جنجال زیادی به پا کرد و برخی از نمایندگان نتانیاهو کنست (مجلس رژیم صهیونیستی) و سیاستمداران صهیونیستی نتانیاهو را مورد انتقاد شدید قرار دادند.

پرونده “4000” همچنین به پرونده نخست وزیر رژیم صهیونیستی با مالک شرکت ارتباطی “بزق” که صاحب امتیاز پایگاه خبری “والا” است و بر اساس گزارش دادستانی کل اسرائیل مرتبط است. دفتر، او متهم به فساد گسترده در این پرونده است. در این پرونده، نتانیاهو متهم است که میلیون ها دلار تسهیلات مالی به مالک این شرکت، شاول الویچ، ارائه کرده است تا والا نیوز، رسانه ای که تحت کنترل این شرکت است، از نخست وزیر و خانواده اش حمایت رسانه ای کند.

تبلیغات بنری

jahannews به نقل از یستا

About The Author