مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

رونویسی پیام‌های صوتی وارد نسخه اندروید واتساپ شد؛ اما به‌صورت آزمایشی

تبلیغات بنری

سال گذشته واتس اپ قابلیت رونویسی پیام های صوتی را برای کاربران آیفون به ارمغان آورد و اکنون این قابلیت را به گوشی های اندرویدی نیز اضافه کرده است.

به گزارش وب سایت WABetaInfo، اپلیکیشن واتس اپ امکان تبدیل صدا به متن در گوشی های اندرویدی را برای کاربران نسخه بتا 2.24.15.5 فراهم کرده است. کاربران نسخه آزمایشی می توانند با انتخاب گزینه چت در تنظیمات برنامه، این قابلیت را فعال کنند. پس از فعال کردن گزینه رونویسی پیام های صوتی، کاربران باید بسته نرم افزاری زبان را دانلود کنند تا برنامه بتواند پیام های صوتی را رونویسی کند.

نحوه استفاده از قابلیت رونویسی پیام های صوتی در واتس اپ

WABetaInfo

رونویسی پیام های صوتی به زبان انتخاب شده به طور خودکار پس از تکمیل دانلود فعال می شود. این ویژگی از زبان های انگلیسی، اسپانیایی، پرتغالی، روسی و هندی پشتیبانی می کند. قابلیت رونویسی پیام های صوتی از نرم افزار تشخیص گفتار گوشی استفاده می کند. واتس اپ از رمزگذاری سرتاسر برای پیام های نوشتاری استفاده می کند.

واتس‌اپ احتمالاً قابلیت رونویسی پیام صوتی را ابتدا در مناطقی که به زبان‌های خاصی صحبت می‌کنند، راه‌اندازی می‌کند. نسخه iOS این ویژگی از زبان های بیشتری پشتیبانی می کند.

واتس اپ هنوز تاریخ انتشار قابلیت کپی پیام های صوتی را مشخص نکرده است. با این حال، ممکن است در هفته های آینده در نسخه پایدار WhatsApp منتشر شود.

تبلیغات بنری

parseek به نقل از یستا

About The Author