مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

خودروهای برقی سونی و هوندا با پلتفرمی مشترک، سال ۲۰۲۶ عرضه می‌شوند

تبلیغات بنری

هوندا و سونی برای تقویت بیشتر شراکت خود در زمینه خودروسازی تصمیم گرفته‌اند تا خودروهای الکتریکی را بر روی پلتفرمی مشترک برای برند مشترک خود Afeela و سری خودروهای الکتریکی انحصاری هوندا بسازند.

به گفته Nikkei Asia، هوندا و سونی به دلیل تهدید خودروسازان چینی، مشتاق کاهش هزینه ها و کوتاه کردن زمان توسعه هستند. پیش‌بینی می‌شود خودروهای الکتریکی آینده سری 0 هوندا در ایالات متحده با قیمتی در حدود 40000 دلار شروع شوند که آنها را به یک رقیب جدی در یکی از داغ‌ترین بخش‌های بازار تبدیل می‌کند.

اگرچه هنوز جزئیات قیمت خودروهای الکتریکی تولید شده با برند Afela مشخص نیست، اما واضح است که قیمت آنها از محصولات سری 0 هوندا بیشتر خواهد بود.

پلت فرم خودرو حدود 10 درصد از هزینه نهایی خودروی برقی را نشان می دهد و استفاده از یک پلت فرم مشترک باعث صرفه جویی قابل توجه و کاهش قیمت نهایی خودروهای سری 0 در مقایسه با توسعه پلت فرم مجزا توسط هوندا می شود.

مدل مفهومی سالن هوندا و هوندا پروژه 0

کارسکوپ

این خودروساز ژاپنی قصد دارد تا سال 2031 هفت مدل خودروی الکتریکی جدید را بر اساس این پلت فرم مشترک عرضه کند. هوندا حدود 65 میلیارد دلار در این سری سرمایه گذاری کرده است و تأیید کرده است که این خودروها دارای یک “بسته باتری بسیار نازک” و یک محور الکتریکی کاملاً جدید خواهند بود. .

تجربه هوندا در مدل‌های مسابقه‌ای و هیبریدی الکتریکی (HEV) بر روی سری 0 نیز تأثیر خواهد گذاشت.

پلت فرم مشترک برای خودروهای در حال توسعه به هوندا اجازه می دهد تا باتری ها و پیشرانه ها را بسیار پایین نصب کند، که نه تنها به بهبود هندلینگ خودرو کمک می کند، بلکه فضای داخلی آن را نیز افزایش می دهد.

تمامی مدل های ارائه شده از طریق سری 0 دارای برد بیش از 480 کیلومتر خواهند بود. در حالی که جزئیات دقیقی در مورد ظرفیت بسته باتری آن هنوز در دسترس نیست، می دانیم که سدان آوالا از یک بسته لیتیوم یونی 91 کیلووات ساعتی استفاده می کند و مدل های سری 0 احتمالاً از همان باتری استفاده می کنند.

انتظار می رود سه مدل اول خودروهای الکتریکی سری 0 هوندا در سال 2026 وارد بازار شوند. همچنین قرار است سونی و هوندا در سال جاری از اولین خودروی الکتریکی آفلا رونمایی کنند.

تبلیغات بنری

parseek به نقل از یستا

About The Author