مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

تقابل دوباره ایران با قهرمان آسیا در گروهی مناسب

تبلیغات بنری

به گزارش سایت «یستا» به نقل از خبرگزاری فارس، قرعه کشی مرحله سوم مقدماتی جام جهانی 2026 آسیا از ساعت 10:30 صبح امروز به میزبانی مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا آغاز شد. در کوالالامپور مالزی

امیر قلعه نویی (سرمربی تیم ملی)، مهدی نبی (نایب رئیس اول فدراسیون و سرپرست تیم ملی) و مهدی خراطی (مدیر اجرایی تیم ملی و سرپرست تیم ملی) در این مسابقات حضور داشتند. قرعه کشی. از طرف کشورمان.

مهدی مهدوی کیا نیز برای شرکت در قرعه کشی توسط فیفا به مالزی دعوت شد و در کنار هیدتوشی ناکاتا یکی از بزرگان تاریخ فوتبال ژاپن این کار را انجام داد.

با توجه به حضور 48 تیم در جام جهانی و اختصاص 8.5 سهم به قاره آسیا، این مرحله برای اولین بار در سه گروه 6 تیمی برگزار می شود.

تاریخ شروع مسابقات مرحله نهایی 5 سپتامبر 2024 (15 شهریور) و در 10 ژوئن 2025 (20 ژوئن 1404) به پایان می رسد.

تیم ملی فوتبال کشورمان در رده دوم آسیا جزو تیم های برتر مرحله سوم است و با دیگر تیم های این تیم یعنی ژاپن و کره جنوبی هم گروه نیست.

جدول رده بندی سومین دوره رقابت های انتخابی جام جهانی با رده بندی تیم ها در رده بندی جهانی و آسیایی به شرح زیر است:

طرف اول: ژاپن، ایران و کره جنوبی
استاد 2: استرالیا، قطر و عراق
استاد 3: عربستان سعودی، ازبکستان و اردن
استاد 4: امارات، عمان و بحرین
استاد 5: چین، فلسطین و قرقیزستان
رتبه ششم: کره شمالی، اندونزی و کویت


 

در ابتدا ویندوز جان دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا ضمن خیرمقدم به حاضران در سالن گفت: راهیابی به این مرحله را به همه تیم ها تبریک می گویم. سال آینده این بار 6 تیم از مرحله سوم و 2 تیم از مرحله بعد به عنوان نمایندگان آسیا در جام جهانی حضور خواهند داشت. تیم نهم نیز با نمایندگان سایر قاره ها در پلی آف شرکت می کند.

وی افزود: خوشحالیم که تیم ها با اشتیاق فراوان در این مرحله حضور دارند و میزبانی از آنها مفتخریم. برای تیم هایی که برای اولین بار به مرحله سوم راه یافتند این موفقیت بزرگ محسوب می شود. موفقیت کل تیم به ارتقای استانداردهای فوتبال آسیا و موفقیت آنها در درخشش در جام جهانی کمک می کند.

دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا تایید کرد: در جام جهانی 2022 قطر سه تیم آسیایی به مرحله حذفی راه یافتند که باعث افتخار ماست. انتظار داریم تیم های آسیایی در جام جهانی 2026 موفق شوند و این سفر از اینجا شروع می شود. آنها باید موفقیت خود را برای حضور در جام جهانی ثابت کنند.

پس از صحبت های جان، مجری مراسم توضیحاتی در مورد قرعه کشی ارائه کرد.ترتیب مسابقات به شرح زیر بود:


گروه اول: ایران – قطر – ازبکستان – امارات – قرقیزستان – کره شمالی
گروه دوم: کره جنوبی – عراق – اردن – عمان – فلسطین – کویت
گروه سوم: ژاپن – استرالیا – عربستان – بحرین – چین – اندونزیآسیایی ها چگونه به جام جهانی رسیدند؟


دو تیم برتر هر گروه مستقیماً به جام جهانی آمریکا، مکزیک و کانادا راه خواهند یافت.

تیم های سوم و چهارم برای کسب سهمیه باید در مرحله چهارم شرکت کنند. این مرحله در دو گروه سه تیمی برگزار می شود و تیم اول جواز حضور در جام جهانی را کسب می کند.

تیم های دوم نیز باید برای تعیین نماینده آسیا در مرحله مقدماتی قاره به مصاف یکدیگر بروند.

شرایط پلی آف نیز این است که ابتدا تیم برنده پلی آف آسیا باید منتظر تعیین نماینده قاره های آفریقا، آمریکای جنوبی، اقیانوسیه و دو تیم از آمریکای شمالی باشد.

پس از آن چهار تیم با پایین ترین رنکینگ فیفا در دو بازی تک حذفی به مصاف یکدیگر خواهند رفت. برنده این دو دیدار به مصاف دو تیم برتر می رود و تیم برنده راهی جام جهانی می شود.

تبلیغات بنری

jahannews به نقل از یستا

About The Author