مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

ترکیب قمری-پورشه; اگر فکر می کنید که فناوری هیبریدی در خودرو یک اتفاق جدید است!

تبلیغات بنری

فردیناند پورشه، یکی از مشهورترین توسعه دهندگان خودرو در قرن بیستم، در 30 ژانویه 1951 درگذشت. بیشتر مردم او را به عنوان پدر فولکس واگن بیتل و بنیانگذار شرکت خودروسازی پورشه می شناسند.

اما فردیناند پورشه همچنین به دلیل ثبت اختراعات پیشرو در صنعت خودروسازی، موفقیت در مسابقات و نوآوری هایی مانند معرفی اولین خودروی هیبریدی و اولین خودروی چهار چرخ متحرک شناخته شده است.

فردیناند پورشه در 3 سپتامبر 1875 در شهر ماهورسدورف، در آن زمان بخشی از امپراتوری اتریش-مجارستان و اکنون وراتیسلاویس در جمهوری چک به دنیا آمد. پورشه پس از آموزش قلع‌سازی نزد پدرش، در سال 1893 در شرکت برق Bella Egger & Co در وین، اتریش شروع به کار کرد. در آنجا یک موتور الکتریکی برای توپی چرخ‌ها ساخت. پس از آن در کارخانه Jacob Launer & Co مشغول به کار شد. در اتریش، این فناوری توسعه یافته است.

یکی از نتایج همکاری پورشه و لونار، معرفی اولین خودروی الکتریکی Lunar-Porsche مجهز به فناوری موتور چرخ هاب بود. این خودرو در نمایشگاه جهانی پاریس در سال 1900 ارائه شد. چهار موتور محوری، هر کدام 1500 وات، یک نسخه Lunar-Porsche با طراحی خاص را تامین می‌کردند و آن را به اولین خودروی چهار چرخ متحرک جهان تبدیل کردند.

در همان سال، پورشه اولین خودروی هیبریدی کاملاً کاربردی خود را به نام Lunar-Porsche Mixte توسعه داد. این خودرو چهار موتور الکتریکی را برای هر محور چرخ و یک موتور بنزینی ترکیب کرد. با این حال، وزن بالا (حدود 1800 کیلوگرم) یک نقص بزرگ در طراحی بود.

ماشین پورشه

شزل لنگر-پورشه محصول دیگری از همکاری فردیناند پورشه و لونر بود. این خودرو با باتری کار می کرد و مجهز به دو موتور الکتریکی در محور چرخ جلو بود.

ماشین پورشه

تبلیغات بنری

irna به نقل از یستا

About The Author