مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

تبدیل کوپایلت به وب‌اپلیکیشن در کامپیوترهای Copilot Plus

تبلیغات بنری

با تصمیم عجیب مایکروسافت، دستیار هوش مصنوعی Copilot موجود در رایانه های Copilot Plus به یک برنامه وب (PWA) تبدیل شد..

به گزارش TechNock، مایکروسافت در اوایل این هفته مجموعه ای از کامپیوترهای Copilot Plus را راه اندازی کرد که همگی به دکمه اختصاصی Copilot روی صفحه کلید مجهز شده اند. این اولین تغییر عمده در صفحه کلید ویندوز در 30 سال گذشته است. اما تنها کاری که این دکمه در حال حاضر انجام می دهد راه اندازی برنامه وب Copilot (PWA) است.

به گفته The Verge، برخلاف تجربه Copilot یکپارچه سال گذشته، برنامه مبتنی بر وب دیگر با ویندوز یکپارچه نمی شود. بنابراین، دیگر نمی توانید از Microsoft AI Assistant برای کنترل تنظیمات ویندوز 11 یا نگه داشتن آن به عنوان یک نوار کناری استفاده کنید. مایکروسافت میانبر صفحه کلید Copilot را از رایانه های جدید Copilot Plus حذف کرده است. بنابراین، کلید ترکیبی WINKEY+C دیگر کار نمی کند.

امید بود که مایکروسافت کلید Copilot را شبیه کلید ویندوز کند. بنابراین می توان از آن با کلیدهای دیگر برای راه اندازی میانبرهای برنامه یا حتی ویژگی های مبتنی بر هوش مصنوعی در ویندوز استفاده کرد. این امر سوئیچ کمکی را بیشتر از راه اندازی یک برنامه وب مفید می کند.

مایکروسافت هنوز توضیح نداده است که چرا Copilot را از یک تجربه ویندوز یکپارچه تر به یک PWA ساده تغییر داده است که دیگر قادر به کنترل تنظیمات ویندوز نیست. تیم Windows Insider در یک پست وبلاگ می گوید:

ما در حال توسعه تجربه Copilot در ویندوز به عنوان برنامه ای هستیم که به نوار وظیفه متصل می شود. این به کاربران امکان می دهد از مزایای برنامه های سنتی، از جمله امکان تغییر اندازه، جابجایی و داک کردن پنجره ها لذت ببرند. اینها نظراتی است که از کاربران هنگام پیش نمایش CoPilot در ویندوز دریافت کردیم.

مایکروسافت می گوید که به لطف این تغییرات، می تواند برنامه Copilot را سریعتر توسعه و بهبود بخشد. بنابراین ممکن است در آینده شاهد تغییراتی باشیم که این کاهش عملکرد را توجیه کند.

در حال حاضر، کلید جدید Copilot جایگزین کلید منو (کلید نرم افزار) روی صفحه کلید برای رایانه های جدید Copilot Plus شده است و مایکروسافت نیز نرم افزار Copilot را به نوار وظیفه متصل کرده است. بنابراین شما حتی نیازی به استفاده از کلید خصوصی ندارید.

تبلیغات بنری

parseek به نقل از یستا

About The Author