مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

این هوش مصنوعی ذهن خوان می‌تواند افکار انسان را با دقتی بی‌سابقه بخواند

تبلیغات بنری

آنها نوعی هوش مصنوعی ذهن خوان را توسعه داده اند که می تواند بر قسمت هایی از مغز تمرکز کند و افکار انسان را به دقت بخواند. همچنین امکان خواندن ذهن و خلق تصاویر وجود دارد.

به گزارش وب سایت «تکنولوژی پالس». به منظور ساخت این نوع از مدل هوش مصنوعی، محققان با بازسازی تصاویری از فعالیت مغز به پیشرفت هایی در زمینه علوم اعصاب دست یافته اند. یک سیستم هوش مصنوعی ذهن خوان بهبودیافته می تواند تصاویر را از افکار دریافت کرده و آنها را با دقت هر چه بیشتر بازسازی کند. این تصاویر را می توان با استفاده از ضبط مستقیم فعالیت مغز ایجاد کرد.

دانشمندان دانشگاه رادبود در هلند مطالعات قبلی خود را با تحقیقات ترکیب کرده اند تا بازسازی های دقیقی ایجاد کنند. Emmett Goeschlo یکی از اعضای تیم تحقیقاتی در این مورد می گوید: بازسازی های انجام شده توسط این هوش مصنوعی یکی از دقیق ترین و نزدیک ترین هاست. هوش مصنوعی ذهن خوان می تواند در آینده برای درمان های جدید برای بیمارانی که بینایی خود را از دست داده اند استفاده شود.

در این مطالعه، برخی از داوطلبان با استفاده از MRI ​​یا fMRI اسکن شدند. با استفاده از این دستگاه و اندازه گیری تغییرات جریان خون در مغز می توانید به فعالیت های مغز پی ببرید. این مطالعه همچنین جلسات آموزشی مرتبط با هوش مصنوعی را انجام داد و فعالیت عصبی مغز داوطلبان را در قشر بینایی ثبت کرد. در نهایت، هوش مصنوعی همچنین قادر به بازسازی تصاویری بود که بسیار شبیه به تصاویر اصلی بودند. فناوری جدید در زمینه های مختلف قابل استفاده است. به گفته محققان، این فناوری پزشکی می تواند بینایی را با تحریک مغز و ایجاد تجربیات بصری غنی در افراد دارای اختلالات بینایی بازیابی کند.

این فناوری همچنین توانایی ارائه راه های جدید برای افزایش تعامل، بیان و ارتباطات را برای افراد دارای معلولیت خواهد داشت. محققان در این مطالعه به این نتیجه رسیدند که با توجه به پیشرفت سریع مدل‌سازی مولد، بازسازی‌های مهم تری از ادراک و ادراک در آینده ایجاد خواهد شد.

منبع/تکنولوژی

تبلیغات بنری

parseek به نقل از یستا

About The Author