مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

این افراد بهتر است هر روز آجیل بخورند

تبلیغات بنری

کد خبر:
464952

//

10 جولای 1403
//

21:12:23


به گفته محققان، افرادی که رژیم غذایی بدون آجیل دارند وزن بیشتری از دست می دهند.
به گزارش فرتاک نیوز.

آلیسون کوتس، محقق ارشد و سرپرست تحقیقات در “People” می‌گوید: «در واقع، نتایج نشان داد افرادی که از رژیم‌های غذایی سرشار از آجیل استفاده می‌کردند، بین 1.5 تا 7 کیلوگرم وزن کم کردند در مقایسه با افرادی که رژیم‌های غذایی بدون آجیل مصرف کردند. آجیل بخورید» دپارتمان سلامت و عملکرد انسانی در دانشگاه استرالیای جنوبی می‌گوید: «در هنگام تلاش برای کاهش وزن، از مصرف آجیل خودداری کنید، زیرا معتقدند محتوای انرژی و چربی آجیل می‌تواند منجر به افزایش وزن شود.

در عوض، به نظر می‌رسد که آجیل ممکن است به کاهش گرسنگی کمک کند: «آجیل‌ها سرشار از چربی‌های غیراشباع سالم، پروتئین گیاهی و فیبر غذایی هستند که همگی به افزایش سیری و کاهش پرخوری کمک می‌کنند.» کالری مهم است. آجیل با بهبود سلامت قلب و عروق و متابولیک، بهبود سلامت روده و افزایش عملکرد شناختی مرتبط است.

در این بررسی، محققان نتایج هفت کارآزمایی را تجزیه و تحلیل کردند که شامل رژیم‌هایی بود که مصرف غذا را بین 240 تا 1000 کالری در روز کاهش می‌داد. این مطالعات از یک ماه تا یک سال به طول انجامید و بر روی 676 فرد دارای اضافه وزن یا چاق انجام شد.

محققان دریافتند که هیچ یک از مطالعات نشان نداد که آجیل از کاهش وزن جلوگیری می کند و چهار مطالعه نشان داد که آجیل در واقع باعث کاهش وزن بیشتر افراد می شود.


برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.


آیا این خبر مفید بود؟کد خبر:
464952

//

10 جولای 1403
//

21:12:23


تبلیغات بنری

parseek به نقل از یستا

About The Author