مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

اگر اختلال خواب دارید بخوانید این مطلب را

تبلیغات بنری

کد خبر:
465429

//

14 جولای 1403
//

00:01:19


از آنجایی که غده تیروئید بسیاری از وظایف مهم بدن را بر عهده دارد، هر نوع اختلال در عملکرد این غده می تواند مشکلاتی را ایجاد کند که از جمله آن مشکلات خواب نیز می شود.

اگر از اختلال خواب رنج می برید، این مقاله را بخوانید
به گزارش فرتاک نیوز.

در کم کاری تیروئید، جایی که غده تیروئید سطوح پایین تری از هورمون ها را تولید می کند، بیماران ممکن است در به خواب رفتن مشکل داشته باشند یا نتوانند به اندازه کافی در شب بخوابند. کم کاری تیروئید همچنین خواب شبانه را با ایجاد احساس سردی و درد در مفاصل یا ماهیچه ها مختل می کند.

برخی از افراد مبتلا به کم کاری تیروئید نیز در طول روز احساس خواب آلودگی می کنند که اصلا نمی توانند بیدار بمانند. به این حالت «پرخوابی» می گویند. پرخوابی می تواند ناشی از یک اختلال پزشکی زمینه ای باشد و کم کاری تیروئید علت اصلی پرخوابی ناشی از اختلال در سیستم غدد درون ریز است. به علاوه، کم کاری تیروئید درمان نشده را می توان با هیپوونتیلاسیون مرتبط با خواب (تنفس بسیار آهسته یا کم عمق) که عمدتاً در طول خواب رخ می دهد، اشتباه گرفت.

محققان دریافتند افرادی که کمتر از هفت ساعت در روز می خوابند بیشتر در معرض خطر ابتلا به پرکاری تیروئید هستند، در حالی که خواب بیش از هشت ساعت در روز ممکن است خطر پرکاری تیروئید و کم کاری تیروئید را افزایش دهد. علاوه بر این، تصور می شود که خواب خوب به بهبود عملکرد سیستم ایمنی کمک می کند و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر در معرض خطر ابتلا به اختلال عملکرد تیروئید هستند.


برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.


آیا این خبر مفید بود؟کد خبر:
465429

//

14 جولای 1403
//

00:01:19


تبلیغات بنری

parseek به نقل از یستا

About The Author