مجله اینترنتی یستا

رسانه تخصصی اینترنتی یستا

افتتاح سایت‌ ارتباطی روستایی ایرانسل در بجنورد با حضور وزیر ارتباطات

تبلیغات بنری

سایت ارتباطات روستایی ایرانسل در روستاهای عطارآباد علیا و عطارآباد سیولا شهرستان بجنورد با حضور وزیر ارتباطات راه اندازی شد.

به گزارش فناوری نبض به نقل از روابط عمومی ایرانسل، صبح امروز شنبه 11 تیر 1403 در مراسم افتتاحیه پروژه بزرگ فیبر نوری منازل و مشاغل در استان خراسان شمالی با حضور دکتر عیسی زرپور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر امیر محمدزاده لاجوردی، معاون امور ارتباطات، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دکتر محمدرضا حسین نژاد، استاندار خراسان شمالی، حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری نماینده فقه در استان خراسان شمالی و امام جمعه باجنورد، دکتر سید محمد باکمهر نماینده مردم باجنورد در شورای اسلامی، مهندس محمد شمسایی مدیرکل سازمان و ارتباطات بی سیم شمال شرق ایران و مهندس سید علی مرتضوی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان شمالی در استان خراسان شمالی سایت ارتباطات روستایی ایرانسل در روستاهای اوترآباد علیا و سیولا در بخش مرکزی شهرستان بجنورد از سایت بودجه عمرانی روستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فعال شده است.

با استفاده از این سایت ارتباطات روستایی با موجودی 70 میلیارد ریالی و مجهز به فناوری موبایل 4G، 60 خانوار در این دو روستا به شبکه اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل متصل شدند.

استاندار خراسان شمالی در این مراسم پس از ارائه گزارشی از وضعیت توسعه ارتباطات استان گفت: پیگیری های مستمر دولت سیزدهم و وزارت ارتباطات تاثیر بسزایی در تکمیل توسعه فیبر نوری داشت. در استان پروژه های توسعه ارتباطات نوری و روستایی و من شخصا از این همکاری که منجر به نتایج مستمر شده است سپاسگزارم.

در این مراسم وزیر ارتباطات ضمن ابراز خرسندی از اینکه استان خراسان شمالی سومین استانی است که تمام شهرهای آن تحت پوشش فیبر نوری برای منازل و شرکت ها قرار گرفته است، گفت: این اولین قدمی است که در آن این امر ایجاد شده است. خدمات رسانی به مردم و در مراحل بعدی درخواست اتصال افراد و خانه ها و شرکت ها را خواهیم داشت تا مردم طعم شیرین سرعت فیبر نوری را تجربه کنند.

زرپور همچنین در روستاهای اوترآباد علیا و سیولا با سایت ایرانسل ارتباط اینترنتی برقرار کرد و گفت: امروز روستاهای جدید استان به شبکه اینترنت پرسرعت همراه متصل شده اند تا جایی که درصدی از روستاهای دارای بیش از 20 خانوار در استان خراسان شمالی به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند که تا قبل از شروع به کار دولت سیزدهم در دسترس نبودند و تعداد آنها به 74 نفر رسید و به 97 درصد رسید. این کار بزرگی است و تنها 24 روستا در فرمانداری باقی مانده است تا همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت متصل شوند. این ارتباط زیرساخت توسعه در روستاها است و موجب رونق روستاها می شود. از ایرانسل که سرعت آن را بیش از متوسط ​​در سراسر کشور در این روستا و برای افراد پرتلاش ایجاد کرده است تشکر می کنیم.

ایرانسل در حوزه ارتباطات روستایی بر اساس برنامه ریزی های وزارت ارتباطات در تکمیل پوشش مخابراتی روستاهای بالای 20 خانوار پیشگام است. با هدف تکمیل پوشش مخابراتی روستایی در کشور، امروز طی مراسم فوق، روستاهای اُترآباد علیا و اوترآباد سیواله به اینترنت پرسرعت ایرانسل مجهز شدند.

تبلیغات بنری

parseek به نقل از یستا

About The Author